YAVEX Delme ve

Patlatma Hizmetleri

Türkiye patlayıcı pazarında liderliği hedefleyen ZSR, patlayıcı madde üretim, satış ve dağıtımı ile birlikte, depolama, patlatma hizmeti, teknik destek, delme – patlatma tasarımı, özel dizayn dökme kamyonlarla delik dolumu, sarsıntı ölçümü ve kontrolü hizmetlerini vermektedir. Hizmetlerimiz  ve detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

 

Patlatma Hizmetleri

Modern dünyanın ihtiyacı olan büyük inşaat tesislerinin yapımı ve maden kaynaklarının üretilerek insanların hizmetine sunulması sırasında patlatmalı kazı çalışmaları kaçınılmazdır. Bunun bilincinde olan Yavex Power Team çalışanları madencilik ve inşaat işlerinin en önemli işlevi olan patlatma işlerini, her türlü madencilik ve inşaat sahası koşullarında, sahip olduğu bilgi birikimi ve tecrübesi ile çevre ve insan güvenliğini ön planda tutarak gerçekleştirmektedir.

 

Büyük delik çapları ile yüksek miktarda üretim gerçekleştiren madencilik ve inşaat firmaları için zaman kayıpları, iş ve işçi güvenliği zaafları ve maliyetlerin azaltılması amacıyla özel dizayn edilmiş Anfo ve Emülsiyon şarj kamyonları ile Anfo, Emülsiyon ve Anfo+Emülsiyon şarjları başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. En son teknoloji ile üretilmiş ve donatılmış Anfo ve Emülsiyon şarj kamyonlarımız Yavex Power Team çalışanlarımızın bilgi birikimi ve bu konuda ki uzun yıllara dayanan tecrübesi ile gerçekleştirmektedir.

Kamyon ile Şarj

Hizmetleri

 

Mühendislik

Hizmetleri

İlk yüzde yüz Türk sermayeli patlayıcı üreticisi olan Yavaşçalar A.Ş.; müşterilerine sadece patlayıcı madde üretimi ve tedariği ile sınırlı kalmayıp bünyesinde bulunan konusunda bilgili ve uzman mühendis kadrosu olan Yavex Marketing Force çalışanları ile teknik destek hizmeti de vermektedir. Yavex Marketing Force kendine prensip edindiği bu teknik hizmet ve destek adı altında müşterilerine optimum patlama için gerekli olan delik ve paternlerinin hazırlanması, özel ve kontrollü patlatmaların dizaynlarının hazırlanması sarsıntı ölçümü ve kontrolü gibi birçok alanda hizmet vermektedir

 

Özel Uygulamalar

Kontrollü ve Özel Patlatma Uygulamaları

Madencilik ve İnşaat çalışmalarında sürekli uygulanan üretim patlatmalarının yanı sıra başta sarsıntı ve şev kontrolü olmak üzere çeşitli nedenlerden dolayı özel ve kontrollü patlatmalara gerek duyulmaktadır. Başta madencilik olmak üzere, yol yapımı, baraj yapımı, tünel yapımı gibi faaliyetlerde, ön kesme (presplitt), son kesme (smooth blasting) gibi özel uygulamaları başarı ile yapmanın haklı gururunu yaşayan Yavex Power Team, gerektiği durumlarda bu hizmeti vermektedir.

Sarsıntı ve  Hava Şoku Ölçümü Kontrolü Hizmetleri

Nüfus artışı ve kentleşmeye paralel olarak, modern dünyanın ihtiyacı olan büyük inşaat ve tesislerin yapımı ile birlikte endüstrinin ihtiyacı olan maden kaynaklarının üretilerek insanlığın hizmetine sunulması sırasında, geçmişte olduğu gibi günümüzde de patlatmalı kazı çalışmaları kaçınılmazdır. Patlatmadan kaynaklanan çevre etkilerinin belirlenmesine yönelik sarsıntı ve hava şoku ölçümleri büyük önem taşımaktadır. Bu konunun bilincinde olan Yavex Marketing Force çalışanları, patlatmaların sarsıntı ölçümü ve hava şoku ölçümleri ile iyileştirilmesi için her türlü hizmeti müşterilerine sunmaktadır.